Dřevěné podlahy Woody

>> Nabízíme stálé akční ceny!  <<


1. Proč dřevěné podlahy?
2. Často kladené dotazy
3. O našich podlahách
  -Třívrstvé podlahy
  -
Dvouvrstvé podlahy
  - Podlahy na míru
  - Masivní podlahy
  - Dřevěné podlahy pod 820 Kč/m2
4. Foto a inspirace

Proč dřevěné podlahy?

1. Láska k přírodě

Jistli nám nedávný covidový zákaz vycházení z našich domovů alespoň v něčem přispěl, tak v uvědomění si, že bychom byli bez permanentní možnosti vyrazit do přírody, byli nešťastní.

Tak dává smysl dopřát si kus přírody i u sebe doma?

2. Funkčnost

V nejvyspělejších zemích světa je právem vnímána jako nejfunkčnější podlaha a dřevo na podlaze je tak u nich číslo 1 v nabídce podlah. 
Pravda, u nás v období totality, kdy se do domácností vesele rolovaly linolea po kilometrech čtverečních a po převratu, kdy si lidé uhranuti novinkou na trhu v podobě laminátové podlahy (často označováno jako plovoucí podlahy), plamínek dřevěné podlahy mírně zakolísal :))) 

V dnešní době již však i u nás její oblíbenost opět výrazně stoupla a dále stoupá. A to z jednoduchého důvodu.

Lidé si zkrátka sami na základě vlastních zkušeností i navzdory boji výrobců syntetických materiálů a jejich vypouštění polopravd a nepravd o dřevě a jeho nevhodnosti použití v interiéru přicházejí sami na to, že doposud zdaleka nebyla vyvinutá uměle tak funkční a zároveň příjemná a trvanlivá krytina. Nejčastějšími důvody jsou:

Dřevěná podlaha je nikdy nehasnoucí fenomén. Jako u jediné je její funkčnost vyzkoušena po tisíciletí. Vždy fungovala, funguje a fungovat bude!

3. Krása dřeva

Každé prkno je originál. Žádné vytištěné obrázky s dokola se opakujícími se suky a vzory dřeva. 

... Tak si to shrňme

Výhody

+ Je ekonomická a trvanlivá – dřevěné podlahy vypadají i po letech krásně a zachovale. V případě potřeby, renovovat. Čili není potřeba měnit celou lamelu, jejíž typ se bůh ví jestli ještě vyrábí ,,Dřevěná podlaha stárne s grácií."

+ Individuální a unikátní – každý kus je jedinečný. Žádná imitace a do kola se opakující obrázky dřeva, jako u vinylové podlahy a laminátové plovoucí podlahy. Dřevěná podlaha vám vdechne harmonii domova - pocit tepla a pohodlí. ,,Do ohně, na moře, na vlastní děti a dřevěnou podlahu se člověk vydrží dívat věčně"

+ Snadno udržovatelné –  viz. často kladené otázky 

+ Vhodné na podlahové vytápění – dřevo je sálavý materiál a došlap bosou nohou na natopené dřevo je fantazie (viz. často kladené otázky).

+ Vhodné pro alergiky –dřevo je antistatické, což nám zamezí tvorbě nám všem dobře známým ,,chuchvalců"  z prachu, vlasů, chlupů a dalších

+ Materiál lze přenést na schodyinteriérové dveřestěny i nábytek 

Nevýhody

- Delší doba nátopu na podlahovém vytápění v porovnání s vodivou dlažbou.

- Nepoužívejte parní čističe

 

Často kladené dotazy

Jak je to s údržbou dřevěné podlahy?

Naše dřevěné podlahy jsou na údržbu nenáročné. Jsou ošetřeny těmi nejkvalitnějšími oleji a díky tomu se nemusíme bát naistalovat jej i do kuchyně, na chodbu, do koupelny či veřejných prostorů. Pro zachování dlouhověkosti podlah se řiďte jednoduchými zásadami:

Ale dřevo je izolant. Tak jak může být dřevěná podlaha vhodná na podlahové vytápění?

Může, 99% našich dřevěných podlah je vhodných pro pokládku na podlahové vytápění. Vhodnost krytiny na podlahové vytápění je přísně hlídána normami. Ty definují, že maximální hodnota tepelného odporu krytiny při položení na podlahové vytápění musí být nižší než 0,15 m²K / W. Naše vrstvené podlahy se pohybují v rozmezí 0,6 – 0,13 m²K / W – dle typu vybrané podlahy. S výběrem Vám rádi pomůžeme u nás na prodejně.

Nemáme jít raději do vinylové podlahy? Ta je odolnější a levnější.

Samozřejmě budete-li chtít vinylovou podlahu, tak Vám jí prodáme a zřejmě i se stejným rabatem, jako naší dřevěnou, ale .... není to škoda chodit doma po plastovém produktu při možnosti mít harmonický a originální domov s kusem přírody? :)

Zákazníkům vždy rádi vysvětlíme, aby nekalkulovali pouze s cenou krytiny, ale s cenou celého díla. Vinylová podlaha má mnohem přísnější kritéria na podklad, což nám přináší razantní zvýšení nákladů za množství použité stěrky někdo vám to stěrkování provede, což je také nemalá položka ve finální kalkulaci.

Při diskuzích často narážíme i na velmi rozšířený mýtus o nepoškoditelnosti povrchu vinylové podlahy. Vinyl je pružný a tím pádem z jistého úhlu pohledu možná i odolnější. Nicméně věřte, že když už se nám nedopatřením podaří vyvinout tak silný mechanický vliv, který nám podlahu poškodí, je zřejmě jedno, zda je pod těmi štaflemi, či kamínkem písku vinylová podlaha a nebo dřevěná podlaha (majitelé vinylových podlah jistě potvrdí) :).  A co s poškozeným vinylem? Je to na výměnu celého dílce. A shánějte po pár letech při měnících se trendech stejný dekor. Dřevo lze opravit lokálně. Ohledně vlhkosti se dá také polemizovat o vetší odolnosti vinylu, nicméně i tato úvaha je mírně zavádějící. Při nadměrné vlhkosti nám ani odolnost nenasákavost vinylové podlahy nepomůže, protože i její podlklad se nám ve vlhku může začít hroutit.

Někde jsme viděli starší dřevěné podlahy a hrozně vrzaly. Ty naše budou po čase také tak hlučné?

S tím nepočítejte :) Vrzání ve spoji bývá nešvarem podlah dříve pokládaných celomasivních (nikoli vrstvených) parketových i prkenných podlah v kombinaci s malým důrazem na kvalitu pokládky (např. montáž na hřeby). 

Ony všeobecně jsou celomasivní podlahy více náchylné na vlkhostní nebo teplotní výkyvy, v jejichž důsledku nám prkno nabývá a smršťuje se a tím nám ve spoji může při nekvalitní montáži vznikat vůle a spoj může začít vrzat. To je vlastně i důvod toho, proč se dnes v 90% prodávají dřevěné podlahy vrstvené. Jejich konstrukce je složená z více vrstev a jak je známo, ,,sendvičové provedení" je, nejen v našem oboru, vždy lépe adaptabilní. I tak je ale s ohledem na dlouhověkost podlahy žádoucí si realivní vlhkost v prostoru ohlídat nejideálněji v rozmezí 50% - 65% - což je běžná domácí hodnota.

Ale dřevo je drahé, ne?

Není. Když kouknete níže do sekce nabídka dřevěných podlah, uvidíte, že ceny u našich podlah jsme nastavili tak, aby byly dostupné pro každého. Nehledě na nesmírně dlouhou životnost podlahy. Zde se již bavíme zároveň o investici, která výrazně zvýší hodnotu vaší nemovistosti. 

O našich podlahách

Třívrstvé dřevěné podlahy WOODY

Skladba třívrstvých podlah

1. Nášlapná vrstva z ušlechtilé dřeviny
2. Nosná vrstva (smrk, překližka nebo hevea)
3. Spodní vrstva tzv. protitah

Třídění:
- Country - dominantní suky, povolené tmelené praskliny
- Rustik markant – dominantní suky max 12cm, bez prasklin
- Selekt - povoleny suky max 4 cm
- Natur - bez suků

Výhoda třívrstvé podlahy spočívá v její stabilitě. Je pevná a můžeme jí instalovat i jako dřevěné plovoucí podlahy. Lze nabídnout také v extra velkých formátech.

- Vhodné na podlahové vytápění.
- Neomezený výběr z povrchových úprav

woody-trivrstva-drevena-podlaha

CENÍK TŘÍVRSTVÝCH PODLAH

-

-

Dvouvrstvé dřevěné podlahy WOODY

Skladba dvouvrstvých podlah

1. Nášlapná vrstva z ušlechtilé dřeviny
2. Spodní vrstva z měkké dřeviny (smrk, bříza)

Třídění:
- Rustik – povoleny suky
- Natur – bez suků (+100,-/m2)

- Instalace pouze celoplošným lepením
- Výhoda dvouvrstvé podlahy je v nižší výšce a nižším tepelném odporu

Na našem showroomu je k vidění ještě mnohem větší množtví barevných odstínů získané mícháním, olejů kouřováním a dalšími úpravami

woody-drevene-dvouvrstve-podlahy

CENÍK DVOUVRSTVÝCH PODLAH

-

-

Podlahy na míru

To, že jednou z nejobdivuhodnějších výsad dřeva je ta variabilita truhlářských a tesařských technik používaných po staletí, již jistě víte. Ale umíte si představit mít v interiéru ještě něco originálnějšího, než už tak originální dřevěnou podlahu?
Patříte k těm najnáročnějším zákazníkům? Pak se nechte inspirovat naším showroomem, kde máme několik vzorků podlah na míru, na nichž se páni truhláři opravdu vyřádili.

Nejen barevnost podlahy na míru i dle přinešeného vzorku barvy, ale také spousty povrchových úprav:

Ruční hoblování

Ručně hoblované parkety upravené opravdovým klasickým hoblíkem. Každý tah zanechává ve dřevě podpis mistra truhláře.

Kartáčování

Kartáčováním získá dřevěná podlaha výraznější kresbu. Zvýrazní se letokruhy, barevnost dřeva a zároveň se zvýší odolnost podlahy.

Broušení

Broušený, hladký povrch zaručuje nejsnadnější údržbu. Při broušení nedochází ke změně kresby dřeva.

Katrování

Katrovaná dřevěná podlaha k Vám zavane kouzlo dávných dob. Její výhodou je vysoká odolnost a umění skrýt i velké poškození.

Ruční postaršení

Ruční postaršení probíhá za použití speciálních nástrojů. Potlučením vzniká v dřevěné podlaze mnoho vznešených chyb.

Opalování

Exklusivní záležitost. Ručně hoblovaná dřevěná podlaha s ručně opalovaným povrchem.

Ruční hrany

Ručně sražené hrany dávají parketám výraznější vzhled.

Prkna na míru

Fantazii se meze nekladou. Pro naše nejnáročnější zákazníky vyrábíme různé kombinace povrchových úprav a odstínů.

Mozaiky a intarzie

Vyrábíme dle požadavků klientů na míru v různých kombinacích dřevin a vzorů.

Masivní podlahy

Celomasivní dubové podlahy nabízíme ve čtyřech tříděních.

(1) Natur - velmi decentní součky do 1 cm
(2) Rustik selekt - Suky do 3,5 cm a drobné tmelené trhlinky. Bez bartevnostních oskoků. Dřevo vytříděno bez přírodní běle a hnědě.
(3) Rustik - Suky do 7,5 cm a drobné tmelené trhliny. Může obsahovat běl.
(4) Rustik markant - Velmi uvolněné třídění. Povolené barevnostní odskoky, tmelené praskliny. Může obsahovat stopy po hmyzu.

CENÍK MASIVNÍCH PODLAH

Woody-masivni-podlahy-trideni

 Oštřené těmi nejkvalitnějšími oleji od firmy OSMO nebo WOCA.

Woody-masivni-podlahy-barvy

Dřevěné podlahy pod 820 Kč

Chcete si dopřát ten bezchybný pocit došlapu bodou nohou na přírodní materiál, ale máte omezený rozpočet?
Nabídneme vám tyto levné dřevěné podlahy:

1. Parketový vzor - dvouvrstvé parkety a tříparkety

Tříparketové lamely –  Menší kousky z ušlechtilé dřeviny naskládané podélně do lamel o rozměrech prkenné podlahy. Výhoda tohoto provedení spočívá v zachování vlastností třívrstvých podlah a s ní souvislou možností pokládky plovoucím způsobem. 

Dvouvrstvé parkety –  Vám nabídneme i montáží ve vzoru tzv. stromeček. K této variantě dochází povětšinou při žádosti investora o zachování vzoru do stromečku, ale s požadavkem na vlastnosti vrstvené podlahy. 

 

CENÍK PODLAH POD 820 KČ

-

-

Galerie našich podlah

Chcete více informací? Máte zájem si prohlédnout, jaké jsou možnosti?
Kontaktujte přímo majitele Michala Dojáčka na telefonu nebo emailu.
Případně se můžete zastavit přímo na našem showroomu.

Michal Dojáček

+420 776 233 587

obchod@woodyparkett.cz

Skvrňanská 2689/50

301 00 Plzeň

Kontaktní formulář


Woody Parkett (2020)     I      Vyrobilo Studio Knechtl     I      Všechna práva vyhrazena ©

Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?

Informace o cookies